Bambaşka Bir Lezzet “PİDEMEN”

Samsun’un dillere destan iki lezzeti, Zevahir’de nikah kıydı. Samsun pidesinin muhteşem tadı, kahvaltı kültürümüzün diğer bir vazgeçilmezi menemenle buluşturan Zevahir Restoran’ın usta aşçıları, ‘PİDEMEN’i Samsun mutfağına armağan ettiler.

Sofralar; insanların günün bir anında ailesiyle, arkadaşlarıyla, komşusuyla ya da sadece denk geldiği için hiç tanımadığı biriyle bir araya geldiği unutulmaz zamanlardır aslında. Çünkü aynı sofra etrafında toplanan insanlar sadece yemek yemezler, yaşamı anlatırlar. Dünü, bugünü, yarınlara dair umutlarını, sevinçlerini ya da üzüntülerini paylaşırlar. Aynı sofrada gülmek kadar ağlamak da doğaldır ve insana dairdir. Yani sofralar; bir ömür hatırlanacak anılardır ve dostlarla anlam kazanır.

İLK KEZ BASINA SUNULDU
Samsun’da usta ellerin maharetli ellerinden hazırladığı birbirinden leziz tatlarla, ‘Dostuktan da Öte’ sloganıyla şimdiye kadar sayısız sofralar kuran Zevahir Restoran, hepimizin çok iyi bildiği ama şimdiye kadar hiç denemediği iki ayrı lezzeti aynı anda buluşturarak, mutfak kültürümüze yeni bir tat kazandırdı. İlkadım’da Derebahçe Mahallesi’ndeki Atasam Hastanesi yanında yenilen konseptiyle hizmet veren Zevahir Restoran , pide ve menemenin muhteşem birlikteliğinden oluşan ‘Pidemen’i ilk olarak Samsun basınının beğenisine sundu.

Zevahir Restoran İşletmecisi Ömür Ünal, işletme olarak ‘Dostluktan da Öte’ sloganıyla hizmet verdiklerini belirterek, “Biz Zevahir Restoran’a gelen misafirlerimizi, müşteri olarak görmüyoruz. Bütün çabamız kaliteli ve güleryüzlü hizmet anlayışımızla, onlara sunacağımız yeni lezzetlerle aile bağları kurarak, unutulmaz sofralarda buluşmak. Çünkü onlar bizim dostumuz. Onların getirdikleri misafirleri de dostumuz olarak görüyoruz. İnsanlara en güzel lezzetleri en kaliteli ve en uygun bütçeyle nasıl sunabiliriz düşüncesiyle sürekli kendimizi güncelliyoruz. İşte Pidemen’i de bu arayışımız sonucunda keşfettik. Yöresel lezzetimiz menemen ile Samsun’un artık markası olan Samsun pidesini aynı sunumda birleştiriğimizde, aldığımız lezzet doğrusu bizi de şaşırtı. Bu lezzeti mutlaka Samsunlular da tatmalı diyerek, Zevahir Restoran olarak önemli bir görev üstlendik. Tüm Samsunlu hemşehrilerimizi Pidemen’i tatmak için, Zevahir Restoran’a bekliyoruz” diye konuştu.

© 2017 Zevahir Restoran | Tüm hakları saklıdır